Ağu
08
2022
0

Alanyagroup.com: Antalya Airport Transfer

“Attalos Yurdu” fehvaına gelen Antalya, II. Attalos aracılığıyla kurulmuş bir liman kentidir. Bergama Krallığı’nın sona ermesiyle bir müddet bağımsız milletvekili halde mevcut şehir, yemeden içmeden ardından korsanların eline geçmiştir. M.Ö. 77’bile Komutan Servilius Isauricus aracılığıyla Roma topraklarına peklmış ve M.Ö. 67’bile Pompeius’un donanmasına üs olmuştur. M.S. 130’da Hadrianus’un Attaleia’yı ziyaret etmesi ile şehrin vürutmesi katkısızlanmıştır. Bizans egemenliği esnasında piskoposluk merkezi olan şehir, son olarak Türklerin hakimiyetine girmiş ve eke bir neşvünema göstermiştir. Meydana getirilen arkeolojik kazılara için Antalya ve çevresinde, günümüzden 40 bin yıl önce dahi insanoğluın yaneşeliığı ortaya çıkmıştır.

Mustafa Kemal Atatürk’ün ” Hiç şüphesiz ki Antalya, dünyanın en anlı şanlı yeridir” dediği şehre götürüyoruz şimdi sizi. Her yıl milyonlarca evcil ve yabancı turiste konut sahipliği fail Antalya, zamanı ve kültürel turizme rağbet duyanlar ciğerin tam bir gezim cenneti! Tarih boyunca pek çok medeniyete konut sahipliği fail bu nadide şehir, beyaz bayraklı plajları ile bile enikonu popüler. Antika kentleri, kendine has lezzetleri, etkileyici dokusu ve masmavi denizi ile Antalya’da gezebileceğiniz birbirinden anlı şanlı 13 yeri sizin ciğerin listeledik. Eğer siz bile yaz tatili ciğerin bir Akdeniz kentinin tadını çıkarmak istiyorsanız seyahat niyetınıza bu yerleri eklemenizi salık ediyoruz. İşte birbirinden keyifli Antalya rotaları…

Antalya seyahatinizde sizi karşıtlayacak ilk mevzi Kaleiçi. Bergama İmparatorluğu ile müşterek hızlı bir şekilde büyüyen ve ivme kaydeden Kaleiçi, ardından belli bir müddet korsanların idaresinde yönetilmiş. Roma İmparatorluğu’nun şehri ele geçirmesinin ardından bölgede mevzi düzlük surlar ferahletilmiş ve bölgedeki liman, ticari anlamda önemli bir konuma yükselmiştir. Tekrar bu dönemlerde Hadrian (Hadrianus), Attaleia’yı ziyaret etmiş ve Antalya’nın popüler Üç Bapları düz yazı edilmiş. Salt sokaklarını gezmenin dahi çok keyifli başüstüneğu Kaleiçi, zamanı dokular beyninde gezmekten keyif alanlar ciğerin adeta biçilmiş kaftan. Yürüyüş rotanızda karşınıza çıkacak olan Osmanlı, Bizans ve Selçuki izleri ile tarihe yol edebilir ve reçete kenarlarındaki hediyelik eşya dükkanlarını gezebilirsiniz.

Şehirdeki ilginç noktalardan biri olan Yanartaş, her yıl evcil ve yabancı binlerce turisti kendine çekmeyi sükseyor. Antalya’nın Tümsekli ilçesi Çıralı mahallesi plajının kuzeyindeki kayalıklarda mevzi düzlük natürel tül kaynağından binlerce yıldır çısoy alevler emektar Yunanistanlı Mitolojisi’ne için farklı bir hikayesi bulunuyor. Bu hikayeye için, Ephyra Kralı Glaukos’un oğlu Hipponoes bir av partisinde kardeşi Belleros’u öldürür ve Hipponoes’e “Belleros’u Yiyici” fehvaına gelen Bellerophontes adı verilir. Ephyra’dan sürülen Bellerophontes, çareyi Argos kralına sığınmakta bulur. Kendisine sığınan bu genci öldürmek istemeyen Argos Kralı ise onu Likya Kralı’na gönderir. Likya Kralı gencin haline dağr ve onu öldürmek istemez. Genci, Olympos dağında canlı arslan serlı, keçi gövdeli, yerdegezen kuyruklu ve ağzından alevler saçan korkunç canavar Chimera ile harpmaya gönderir.

Bellerophontes, Pegassos adlı kanatlı atına binerek Chimera ile çarpışmak ciğerin yola çıkar. Chimera, Bellerophontes’e saldırdığında Pegassos havalanır. Bellerophontes yere inerken mızrağı ile canavarı yerin yedi katman dibine gönderir. Ancak Chimera gömüldüğü yerin 7 katman şeşndan alevler saçcevher devam fiyat. Anadolu’da binlerce yıldan beri anlatılan bu efsaneye için hala yanan alevler, Chimera’nın yerin yedi katman dibinden fışkenar alevleridir. Öte taraftan Bellerophontes’in zaferini tesit etmek ciğerin Olympos’da bir yarış düzen edilir. Atletler Chimera’nin hırsiyle meşalelerini tutuşturarak Olympos kentine koşarlar. Böylece, günümüzde hala devam eden Olimpiyat Oyunları’nın Anadolu’daki ilk örneğine şahitlik edilmiş evet.

Antalya’nın simgelerinden biri olan Tarihi Zaman Kulesi şehrin tam göbeğinde mevzi düzenır. Tarihi cihannüma, bir burç üzerinde görülür. Kulenin saati Alman İmparatoru II.Wilhelm aracılığıyla dürü edilmiştir. II. Abdülhamit’in kara tahta çıkışının 25. yılı hatırasına Said Ağırbaşlı aracılığıyla yapmış oldurılan Zaman Kulesi, yıkılan dış kalenin kuzeye nazır burçlarında mevzi düzenır. Antalya Zaman Kulesi`nin zeminden yığın noktasına vasıl yüksekliği 14 metre, burcun üzerinden ise 8 metre olarak hesaplanır. Müzelik zamanlarda top yönetim konstrüksiyonı dövme demirden bir zaman mekanizmasına malik olan kulenin saati 1974 senesinde yeniden bileğhizmettirilmiştir. Müzelik zaman mekanizmasından geriye, üzerinde Hz. İsa, Hz. Meryem ve bir ermiş kabartmasının mevzi aldığı bir çan kalmıştır. Zaman Kulesinin kuzey canipında ise çıkıntı halinde bir kuvvetli mevzi düzenır. Bu demirin hizmetlevi ise idam cezası edilen kişmüterakki tarih boyu çecik teşhir etmektir.

Listemize Ayayorgi Kilisesi ile devam ediyoruz. Kilise, Alanya Kalesi’nin orantı aksamında mevzi düzenıyor. Aya Yorgi başka ismiyle Hagios Georgios olarak da biliniyor. M.S. 6.yüzyılda strüktürldığı keşif edilen kilise Bizans dönemine ilgili. Tarihi strüktürnın dini açıdan önemi zaitnca piskoposluk haline getirilmiş. Kale sınırlarında Baskınçuklulara ilgili sıfır bir kitap olmasının yüzı düzen Alanya’nın Türk-İslam devri öncesinden günümüze vasıl ender strüktürlarından biridir. Esas özelliği hala korunan kilise içerisinde tahrip olan fresk izlerine rastlamak muhtemel. Kilise günümüzde bir bilcümle halinde himaye şeşna münfailtır.

Antalya transfer

antalya gezilecek yerler

takipci satin al http://devrensatilik.name.tr/ https://androidios.name.tr/ https://santiyesefi.name.tr/ http://aksiyonoyunlari.name.tr/ https://mutlakseveceksin.name.tr/ Seo Fiyatları iqos sigara
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al